Загальна практика

СПІКЕР:

Родіонова Ірина Олександрівна - к.мед.н., доцент кафедри внутрішньої медицини ННЦ “Інститут біології та медицини” Київського національного університету імені Тараса Шевченка, лікар-гематолог, лікар вищої категорії.

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Анемія є поширеним патологічним станом, а часто, з якою вона зустрічається в популяції, значно варіює в залежності від віку, стану, належності до певної етнічної групи та супутніх захворювань. Поширеність анемії серед дітей становить 6-9%, але збільшується відповідно до віку і становить у дорослих осіб до 65 років - 11% та у осіб у віці 85 років і більше - близько 20%. У жінок анемія зустрічається частіше, ніж у чоловіків. Близько 12% жінок у репродуктивному віці (17-49 років) хворіють на анемію, у той час як серед чоловіків відповідного віку анемія становить лише 2%. Анемічний синдром є також одним із найбільших ускладнень онкологічних захворювань, а ступінь тяжкості анемії залежить від варіанту розвитку та швидкості її розвитку. Тому актуальними є питання швидкої діагностики та лікування анемії. Лікарі сімейної медицини можуть поставити першу ланку випадкової діагностики анемічного синдрому на основі оцінки об'єктивного статусу пацієнта, результатів лабораторних та інструментальних досліджень. Особливо важливо сімейним лікарям та лікарям різних спеціальностей добре орієнтуватися в методах діагностики, лікуванні та профілактиці різних варіантів анемії.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представити дані щодо поширеності, етіології, патогенезу, клінічних ознак анемічного синдрому; продемонструвати на основі розбору клінічних нападів принципи діагностики та лікування різних варіантів анемії, які будуть проводитися на засадах доказової медицини для опанування практикуючими лікарями професійних знань та навичок щодо профілактики, ранньої діагностики та правильної тактики ведення пацієнта з анемічним синдромом.

ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:​

Лікарі здобудуть наступні навички:
- знання з епідміології, етіології, патогенезу та класифікації різних варіантів анемій;
- розпізнавання ключових симптомів у клінічній картині анемії при різних захворюваннях у щоденній практиці лікаря;
- диференціювання варіантів анемії в залежності від показників загального аналізу крові;
- встановлення та формулювання діагнозу хворому з анемією;
- призначення деяких методів обстеження з метою верифікації анемічного синдрому;
- знання сучасних протоколів лікування різних варіантів анемії;
- ведення з анемією амбулаторно та в соматичних стаціонарах.

 

Вартість: 500 грн
купити