Загальна практика

СПІКЕР:

Соколова Лариса Іванівна - доктор медичних наук, професор кафедри неврології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, лікар-невролог вищої категорії, науковий консультант Київського центру демієлінізуючих захворювань, президент Асоціації практикуючих неврологів, член Правління Української асоціації неврологів, психіатрів і наркологів, член Європейської академії неврології, голова редакційної ради Українського неврологічного журналу, консультант Державної служби санітарної авіації МОЗ України, заступник голови і член кількох мультидисциплінарних робочих груп МОЗ України з розробки настанов і стандартів лікування хворих в Україні.

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Серед захворювань нервової системи одним з найактуальніших залишається РС – демієлінізуюче аутоімунне захворювання ЦНС, яке уражає переважно людей молодого і середнього віку і призводить до їх швидкої інвалідизації. Це друга за поширеністю хвороба після черепно-мозкової травми, що уражає ЦНС у молодих людей. При цьому захворюванні уражаються мієлінізовані шляхи головного та спинного мозку внаслідок чого порушується функція ходи, координації, зорова та чутлива, виникають когнітивні і тазові порушення. Хвороба хронічна і може перебігати або як загострення і ремісії, або з неухильним прогресуванням. Для діагностики застосовують сучасні критерії, які враховують особливості перебігу, наявність багатовогнищевого ураження ЦНС, фіксацію вогнищ демієлінізації на МРТ головного та спинного мозку, наявність олігоклональних імуноглобулінів G у лікворі. Лікування призначають залежно від стадії та характеру перебігу хвороби.
Наразі доведено, що медична допомога пацієнтам з РС має надаватися з використанням скоординованого мультидисциплінарного підходу. До ведення пацієнта мають залучатися спеціалісти, які найкраще задовольняють потреби людей з РС та які мають досвід лікування РС: неврологи, фізіотерапевти та трудотерапевти, логопеди, психологи, дієтологи, працівники соціальних служб, лікарі загальної практики. Виконання діагностично-лікувальних алгоритмів на всіх етапах надання медичної допомоги хворим на РС дозволяє забезпечити своєчасну діагностику і проведення необхідного лікування, а також зменшити інвалідизацію і покращити якість життя таких пацієнтів.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представити дані щодо епідеміології, етіології, патогенезу та класифікації розсіяного склерозу (РС), продемонструвати на основі розбору клінічних випадків методику оцінки типових і атипових клінічних проявів РС, методи діагностики даної патології за критеріями МакДональда 2017, роль сімейного лікаря в процесі діагностики, розібрати принципи лікування пацієнта з різними типами перебігу РС для опанування професійних знань та навичок щодо тактики ведення пацієнтів з підозрою на РС і з підтвердженим діагнозом.

ПИТАННЯ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:​

На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті особливості перебігу РС, питання діагностики та основні помилки, що допускають лікарі.

– Підвищення обізнаності лікарів про РС: роль сімейного лікаря та інших фахівців;

– Етіологія, патогенез та класифікація РС;

– Розпізнавання клінічних ознак РС, на які повинен звернути увагу лікар;

–  Розбір різних клінічних кейсів пацієнтів з підозрою на РС і з встановленим діагнозом (радіологічно ізольований синдром (РІС), клінічно ізольований синдром (КІС), достовірний діагноз РС – ремітуючий і прогресуючий перебіг);

– Сучасні критерії діагнозу РС;

- Оцінка ступеню тяжкості хвороби за шкалою EDSS;

– Принципи лікування хворих на РС в стадії загострення і ремісії, при первинному і вторинному прогресуванні;

– Особливості ведення пацієнтів з РС в амбулаторних умовах.

 

Вартість: 400 грн
купити