Пульмонологія

СПІКЕР:

Палатна Людмила Олександрівна - кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, член мультидисциплінарної робочої групи з розробки галузевих стандартів медичної допомоги за напрямком "Інфекційні захворювання" МОЗ України

АКТУАЛЬНІСТЬ:

В Україні з початком осені 2023 року і до травня 2024 року триватиме епідсезон, під час якого циркулюватимуть кілька респіраторних вірусів, зокрема грип та SARS-Cov-2. На початку епідеміологічного сезону в Україні передбачалося зростання захворюваності на COVID-19, оскільки більшість українців досі не отримали бустерної дози від COVID-19, яка поки є безкоштовною. Також передбачалася циркуляція вірусу грипу А (H1N1) та (НЗN2), підвищення захворюваності у другій половині грудня, згодом можливе приєднання вірусу грипу В. Діти, як завжди, будуть рушійною силою епідемічного процесу, тому що складають до 50% серед захворілих.
На 23.01.2024 року інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ, включно із COVID-19, становить 394,6 на 100 000 населення, що на 18,3 % менше епідемічного порога, розрахованого для України, та більше на 9,9 % аналогічного показника минулого тижня.
В 20 (80%) регіонах України зафіксовано широке географічне поширення вірусів грипу; в системі рутинного та дозорного епіднагляду частка позитивних результатів на віруси грипу типів А та В становить 37,9%.
Зареєстровано 173 пацієнта, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку грипоподібного захворювання, інтенсивний показник - 282,8 на 100000 населення, що на рівні минулого тижня, та 197 пацієнтів, клінічний стан яких підлягає визначенню випадку тяжкої гострої респіраторної інфекції (ТГРІ), пропорційний внесок ТГРІ до показника госпіталізації з усіх причин становить 3,6%.
В системі дозорного епіднагляду визначені віруси SARS-CoV-2, парагрипу, RS-віруси, аденовiруси, риновіруси, метапневмовіруси.
Зареєстровано п’ять летальних випадків серед пацієнтів із діагнозом «Грип»: у 4 випадках визначено фрагменти РНК вірусів грипу типу А не субтипований та в одному – одночасно фрагменти РНК вірусів грипу типу А не субтипований і SARS-CoV-2, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції. Всі померлі не мали профілактичних щеплень проти грипу та COVID-19. В системі рутинного епіднагляду сталося 30 летальних випадків серед осіб із позитивними результатами тестування на визначення антигену SARS-CoV-2.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представити дані епідситуації в Україні щодо епідеміологічних особливостей, джерел інфекції, шляхів захворюваності на респіраторні віруси – грип, ГРВІ та COVID-19 згідно даних Центру громадського здоров’я в епідсезон 2023/2024 рр., епідеміологічні особливості грипу та ГРВІ, стан захворюваності на грип та ГРВІ в різні місяці епідсезону, характеристику актуальних штамів грипу в Україні та Європейському регіоні ВООЗ, патогенез грипу, клінічну картину типової форми грипу у дітей, прояви інтоксикаційного та катарального синдромів; продемонструвати і розібрати на основі розбору клінічних випадків оцінку ключових клінічних проявів зазначених нозологій у дітей, методи діагностики, проведення диференційної діагностика та підходи до лікування даних захворювань у дітей згідно сучасних протоколів та імунопрофілактику грипу для опанування практикуючими лікарями професійних знань та навичок щодо профілактики, ранньої діагностики та правильного лікування дітей з грипом та ГРВІ.

ПИТАННЯ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:​

На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті наступні питання:

1.    Епідеміологічні особливості, етіологія, патогенез грипу та ГРВІ.

2.    Характеристика актуальних штамів грипу в Україні та Європейському регіоні ВООЗ.

3.    Клінічний перебіг грипу (клінічна картина типової форми грипу, прояви інтоксикаційного та катарального синдромів) та деяких ГРВІ у дітей.

4.    Перебіг грипу у дітей періоду новонародженості та 1-го року життя.

5.    Розбір клінічних випадків ускладненого та неускладненого перебігу грипу у дітей.

6.    Критерії клінічної та лабораторної діагностики грипу, інтерпретація результатів методів лабораторної діагностики грипу у дітей.

7.    Підходи до лікування дітей хворих на грип згідно Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги дорослим та дітям, хворим на грип (№499 від 16.07.2014 р.) та протоколу BMG, 2019 р.

8.    Препарати прямої противірусної дії.

9.    Показання до вакцинації проти грипу.

10.  Імунопрофілактика грипу в Україні.

Вартість: 500 грн
купити