Офтальмологія

СПІКЕР:

Харченко Крістіна Олександрівна - лікар-офтальмолог, член Європейського товариства рефракційної та катарактальної хірургії (ESCRS) та викладач Академії Візіум

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Вікова макуло дистрофія та діабетична ретинопатія хвороби ока , які входить в трійку захворювань, що приводять до незворотньої втрати зору та інвалідизації населення .
Проблема діагностики та лікування вікової макулодистрофії та діабетичної ретинопатії є актуальною через їх високу поширеність та вплив на якість життя пацієнтів.

З одного боку, зростаюче старіння населення в багатьох країнах світу призводить до збільшення кількості людей, що стикаються з цією небезпечною хворобою. З іншого боку ВМД є однією з провідних причин втрати зору серед людей старше 50 років, що значно погіршує якість життя та підвищує соціально-економічне навантаження на систему охорони здоров'я. Додатково, зростаюче розуміння механізмів розвитку ВМД дозволяє розробляти нові методи діагностики, лікування та профілактики цієї хвороби, що робить вивчення цього питання надзвичайно важливим для сімейних лікарів та медичної спільноти
Надання інформації про нові методи діагностики та лікування допоможе лікарям підвищити ефективність медичної практики та поліпшити результати лікування.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представлення і демонстрація методик діагностики, профілактики, лікування та реабілітації вікової макулодистрофії та діабетичної ретинопатії. попередження передчасної втрати зору шляхом вчасного виявлення факторів ризику , скерування пацієнтів до спеціалізованих офтальмологічних центрів.
Опанування професійних знань та навичок у розпізнаванні симптомів цих захворювань та використанні відповідних методів лікування.

ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:​

Лікарі оволодіють достатніми знаннями для виявлення у пацієнтів з діабетичними ускладненнями сітківки та віковою макулодистрофія .
Навчаться інтерпритації скринінгових досліджень
( сітка Амслера , опитувальний лист)
Розглянуть варіанти динамічного ведення пацієнтів з діабетичною ретинопатією паралельно з офтальмологами.
Лікарі навчаться оцінювати ефективність тривалого лікування вікової макулодистрофії та діабетичного набряку сітківки задля попередження передчасної втрати зору.

ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:

  • Етіологія вікової макулодистрофії та діабетичної ретинопатії.
  • Розповсюдженість цих захворювань у популяції.
  • Як запідозрити появу діабетичної ретинопатії та ВМД , скринінгові методи діагностики за допомогою сітки Амслера та опитування .
  • Коли необхідно направити пацієнта на оптичну когерентну томографію сітківок ?
  • Діагностичні ознаки ,  візуалізація за допомогою ОКТ та ангіо ОКТ змін в сітківці , їх дифдіагностика та вибір тактики лікування.
  • Які існують сучасні методи лікування діабетичних набряків сітківки та вологої вікової макулодистрофії ?
  • Розбір клінічних кейсів.
Вартість: 500 грн
купити