Сучасний погляд на пацієнтів із ЦД 2 типу. Рекомендації ADA та DUODECIM

Курс включає:
2 заняття

Спікер: Процюк Ольга Вікторівна – д.мед.н., доцент, спікер-експерт MedEvent з ендокринології.

ПРОГРАМА КУРСУ

Заняття 1:

 • Лікування цукрового діабету 2 типу у практиці лікаря загальної практики сімейного лікаря згідно з наказом МОЗ України від 21.12.2012 р. та протоколами DUODECIM: спільні підходи та різні можливості.
 • Формулювання діагнозу при ЦД 2 типу з урахуванням важкості та стадії захворювання.
 • Тактика лікування залежно від рівня глікованого гемоглобіну на момент встановлення діагнозу.
 • Рекомендації ADA та EASD 2020 р. щодо обрання цукрознижувальної терапії та їх імплементація в практику сімейного лікаря: які препарати обрати, якщо пріоритетним чинником вибору лікування є його вартість; тактика цукрознижувальної терапії для зменшення ймовірності гіпоглікемії.
 • Розбір клінічних кейсів для освоєння навичок з призначення цукрознижувальних препаратів (акцент на протипоказання та контроль ефективності лікування).

Заняття 2:

 • Рекомендації ADA та EASD 2020 р. щодо обрання цукрознижувальної терапії та їх імплементація в практику сімейного лікаря:якому лікуванню надати перевагу, щоб мінімізувати збільшення ваги пацієнта або сприяти його схудненню; який препарат обов’язково варто призначити у випадку підтвердженого атеросклеротичного серцево-судинного захворювання або хронічної хвороби нирок у пацієнта.
 • Розбір клінічних кейсів для освоєння навичок з призначення цукрознижувальних препаратів (акцент на протипоказання та контроль ефективності лікування).
 • Відпрацювання навичок діагностики ЦД 2 типу, встановлення індивідуального цільового рівня глікованого гемоглобіну для конкретного пацієнта, скринінгу ускладнень захворювання, навчання пацієнта правил самоконтролю ЦД 2 типу.

Чому навчиться слухач?

 1. Розробляти тактику лікування залежно від рівня глікованого гемоглобіну на момент встановлення діагнозу;
 2. Обирати цукрознижувальну терапію згідно з рекомендаціями ADA та EASD 2020 р.;
 3. Покращить свої навички з призначення цукрознижувальних препаратів шляхом клінічного розбору реальних клінічних кейсів разом зі спікером-експертом MedEvent;
 4. Відпрацює навички діагностики ЦД 2 типу, встановлення індивідуального цільового рівня глікованого гемоглобіну для конкретного пацієнта, скринінгу ускладнень захворювання, навчання пацієнта правил самоконтролю ЦД 2 типу.