СПІКЕР:

Буц Олександра Романівна – к.мед.н., доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, лікар дитячий інфекціоніст вищої категорії

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Проблема діагностики та лікування коронавірусної хвороби (COVID-19) та її ускладнень, залишається актуальною на сьогоднішній день. В світі виявляють все нові і нові штами коронавірусу. У цьому сезоні на арену вийшов штам з поетичною назвою “Дженні”, який вже зареєстрований і в Україні. Перебіг коронавірусної хвороби у дітей в більшості випадків легкий або середньої тяжкості, клінічна картина практично не відрізняється від такої, як при інших респіраторних вірусних інфекціях, що робить утрудненим встановлення діагнозу коронавірусної хвороби та вибір правильної тактики ведення таких пацієнтів. Захворювання несе особливу загрозу для вразливих категорій: новонароджених, немовлят першого року життя, імуноскомпроментованих дітей та пацієнтів з хронічною патологією. У таких дітей навіть можливий блискавичний перебіг захворювання. Тому актуальними є питання своєчасної діагностики, лікування, оцінки можливих ризиків, визначення показань для госпіталізації маленьких пацієнтів. Розвиток ускладнень часто не корелює з тяжкістю самої коронавірусної хвороби. Значну небезпеку складають тяжкі ускладнення, зокрема, мультисистемний запальний синдром (MIS-C). Клінічні симптоми MIS-C в перші дні нагадують інші захворювання: грип, кір, гострий тонзиліт, інфекційний мононуклеоз, скарлатину, гінгівостоматит, а лабораторні методи обстеження не дозволяють виявити маркери, специфічні тільки для MIS-C. Оскільки прогноз захворювання залежить від термінів початку лікування, діагностика даної патології вимагає знань лікарів різних спеціальностей.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представити дані щодо епідеміології, етіології, патогенезу, класифікації та ускладнень коронавірусної хвороби (COVID-19) у дітей, продемонструвати на основі розбору клінічних випадків коронавірусної хвороби (COVID-19) та мультисистемного запального синдрому у дітей (MIS-C), асоційованого з SARS-CoV-2, методику оцінки ключових та рідкісних клінічних проявів коронавірусної хвороби (COVID-19) та її ускладнень, методи діагностики даної патології, розібрати лікування дітей з коронавірусною хворобою (COVID-19) та MIS-C, оцінки індивідуальних ризиків виникнення ускладнень, а також показання до госпіталізації для опанування професійних знань та навичок щодо тактики ведення пацієнтів дитячого віку з коронавірусною хворобою.

ПИТАННЯ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:​

На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті клінічні особливості перебігу коронавірусної хвороби (COVID-19), мультисистемного запального синдрому у дітей (MIS-C), асоційованого з SARS-CoV-2, питання їх діагностики, лікування, профілактики та прогнозу.

–       Підвищення обізнаності лікарів про наслідки коронавірусної хвороби у дітей та її ускладнень: роль сімейного лікаря та інших фахівців;

–       Етіологія та патогенез коронавірусної хвороби (COVID-19);

–       Патогенез та класифікація MIS-C;

–       Які лабораторні обстеження необхідно проводити для встановлення діагнозу коронавірусної хвороби?

–       Які лабораторні та інструментальні обстеження необхідно проводити дітям з коронавірусною інфекцією в залежності від ступеню тяжкості?

–       Які показання для госпіталізації при коронавірусній інфекції у дітей?

–       Розпізнавання ключових симптомів мультисистемного запального синдрому у дітей;

–       Які лабораторні та інструментальні обстеження допомагають встановити діагноз MIS-C;

–       Розбір клінічних кейсів;

–       Алгоритм спостереження за дітьми, які перенесли MIS-C, після виписки зі стаціонару;

–       Профілактичні заходи для попередження тяжкого та ускладненого перебігу захворювання;

–       Протиепідемічні заходи в осередку коронавірусної інфекції.

 

Вартість: 500 грн
купити