СПІКЕР:
Кокашинський Віктор Олександрович – лікар-психіатр, асистент кафедри психіатрії, наркології і медичної психології Дніпровського державного медичного університету, член Асоціації неврологів, психіатрів і наркологів України.
АКТУАЛЬНІСТЬ:
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія є основною причиною поганого стану здоров’я та інвалідності в усьому світі. На сьогодні понад 300 мільйонів людей у світі живуть з депресією. Зростання більш ніж на 18 % тільки за десятиріччя (з 2005 до 2015 року) спостерігалось останнім часом.
За науковими даними, депресія поширена в усіх вікових групах. Саме тому, що депресія є основною причиною інвалідності в світі, вона робить значний «внесок» в глобальний тягар хвороб. Незважаючи на розробку та впровадження у практику нових методів та засобів лікування, у найгіршому випадку депресія все ще може призводити до самогубства.
МЕТА ЗАХОДУ:
Представити дані щодо епідеміології, етіології, патогенезу та класифікації депресивного розладу, на основі розбору клінічних випадків продемонструвати та ознайомити з сучасним підходом щодо використання методів оцінки симптомів, принципів діагностики та особливостей лікування пацієнтів з депресивним розладом, враховуючи особливості клініки та перебігу розладу.
ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:
Лікарі здобудуть наступні навички:
– знання з епідеміології, етіології, патогенезу та класифікації депресивного розладу;
– розпізнавання ключових симптомів депресії та їх правильне оцінювання в щоденній клінічній практиці;
– діагностика та виявлення клінічних підтипів депресії;
– лікування депресії з урахуванням клінічних особливостей та проявів;
– ведення пацієнтів з резистентним перебігом депресії.
ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:
На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті особливості перебігу депресивного розладу, питання діагностики та основні помилки, що допускають лікарі. Також будуть розглянути такі питання, як:
– підвищення обізнаності лікарів про депресивний розлад: роль сімейного лікаря та інших фахівців;
– етіологія, патогенез та класифікація депресивного розладу;
– розпізнавання ключових симптомів депресії, на які повинен звернути увагу лікар;
– розбір клінічних підтипів депресії та особливостей їх лікування;
– ефективні діагностичні методи для своєчасного виявлення депресії;
– розбір клінічних випадків лікування резистентної депресії.