СПІКЕР:
Золотоноша Юлія Вікторівна – лікар акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики
АКТУАЛЬНІСТЬ:
Кожна жінка, яка живе активним статевим життям прагне контролювати та планувати настання вагітності. Використання сучасних методів контрацепції – одна з основних складових свідомого та здорового шляху планування сім’ї. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у 2019 році у світі 1,1 млрд жінок з-поміж 1,9 млрд жінок репродуктивного віку (15-49 років) мали потребу в плануванні сім’ї. З них 842 млн використовували сучасні методи контрацепції, а 80 млн – традиційні методи або мали незадоволену потребу в плануванні сім’ї, 190 мільйонів жінок хотіли уникнути вагітності та не використовували жодних методів контрацепції. Частка жінок, які мають потребу в плануванні сім’ї та були задоволені сучасними методами контрацепції становила 76 відсотків у 2019 р. (ВООЗ, 2019).
Різні види контрацепції мають різну ефективність, переваги та недоліки, показання, протипоказання та побічні ефекти. Саме тому, лікар має володіти достатніми знаннями та навичками і використати індивідуальний підхід, щоб обрати найбільш ефективний метод контрацепції для кожної пацієнтки.
МЕТА ЗАХОДУ:
Представити дані щодо сучасних методів контрацепції (бар’єрних, гормональних, методу природнього планування сім’ї, внутрішньоматкових, хірургічної стерилізації, невідкладної контрацепції), розібрати показання і протипоказання до кожного виду контрацепції та продемонструвати на основі розбору клінічних випадків особливості застосування контрацепції та можливі шляхи вирішення питань пов’язаних із вибором методу контрацепції, розглянути питання щодо контрацепції після пологів, переривання вагітності, при гінекологічній патології та опанувати ключові навички і навчитись підбору ефективного методу контрацепції в процесі надання медичної допомоги.
ПИТАННЯ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:
На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті наступні питання:
1. Сучасні методи контрацепції:
– Бар’єрна контрацепція
– Сперміциди
– Гормональна контрацепція: комбіновані оральні контрацептиви (показання, протипоказання, можливі побічні ефекти, вплив на лібідо і вагу). Чисто прогестинові контрацептиви, ін’єкційні контрацептиви, неконтрацептивні ефекти КОК
– Внутрішньоматкові контрацептиви
– Хірургічна стерилізація
2. Визначення показань і протипоказань для призначення різних методів контрацепції.
3. Переваги і недоліки різних видів контрацепції.
4. План необхідних обстежень для призначення гормональної контрацепції чи внутрішньоматкової системи.
5. Сучасна стратегія підбору найбільш ефективного методу контрацепції індивідуально для кожної пацієнтки.
6. Підбір контрацепції після пологів, переривання вагітності, при гінекологічній патології.
7. Підбір контрацепції жінці в різні вікові періоди.
8. Контрацепція майбутнього.