СПІКЕР:

Лукіянчук Віталій Андрійович – асистент кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім.О.О.Богомольця. Лікар-анестезіолог, КМС ЗС України.

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Щоб зрозуміти корисність «тактичного» використання ультразвуку, важливо розуміти середовище бою, військову медичну систему та свою роль в наданні допомоги.
Точна та надійна діагностика є важливою у в місці надання допомоги, щоб допомогти прийняти рішення та зменшити ризик для пораненого. Це важливо як для пацієнта, так і для системи охорони здоров’я, особливо з огляду на визначення пріоритетів дефіцитних ресурсів евакуації та ресурсів на місці надання допомоги.
Ми описуємо використання екстреного ультразвуку в обмежених умовах для прийняття тактичних рішень. Тактичне ультразвукове дослідження надає важливу інформацію, яка виправдовує використання обмежених ресурсів і значний ризик, пов’язаний з евакуацією пацієнта на вищий рівень надання допомоги. Військова медицина є основним місцем, де корисно тактичне ультразвукове дослідження, однак ці ж принципи застосовуються до масових жертв серед цивільного населення.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представити дані на основі аналізу літератури та власного досвіду методики використання ультразвукового дослідження на різних етапах медичної допомоги пораненим внаслідок бойових дій; ознайомити з тактикою прийняття рішень щодо логістики пацієнта за допомогою ультразвукового дослідження.

ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:​

Лікарі здобудуть наступні навички:
– лікарі оволодіють достатніми знаннями для використання невідкладного УЗД з метою прийняття рішень щодо тактики лікування пораненого:
– зможуть оцінити можливості ультразвукових методів діагностики, їх переваги та недоліки,
– зможуть оцінити результати ультразвукових досліджень пораненого,
– оволодіють алгоритмом сортування хворих при масових поступленнях до операційної чи до блоку інтенсивної терапії в умовах обмежених ресурсів,
– навчаться приймати рішення про подальшу тактику лікування за результатами невідкладних протоколів УЗД та об’єктивного стану хворого.

ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:

На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті типи прийняття рішень, щодо маршруту пацієнта, за використання ультразвукової діагностики. Крім того, будуть розглянуті алгоритми невідкладної ультразвукової діагностики пораненого.

Будуть розглянуті:

  1. питання про підвищення обізнаності медичного персоналу про можливості ультразвукової діагностики: роль ультразвуку на різних етапах надання допомоги;
  2. протоколи невідкладного ультразвукового дослідження, які  можливо використати у пораненого на різних етапах надання допомоги. Які рішення що до маршруту пацієнта прийняти за результатами невідкладного ультразвукового дослідження.
  3. питання про необхідність направити пацієнта до операційної , а коли до відділення реанімації для стабілізації.
  4. питання про прийняття рішення про ресуститацію за допомогою УЗД.
  5. маніпуляції з хворим та на якому у етапі надання допомоги пораненому можуть бути проведені під УЗД контролем
  6. питання про розпізнавання ключових УЗД ознак для сортування хворих при масовому поступленні;
  7. питання про роль та місце УЗД на всіх етапах надання медичної допомоги.
  8. клінічні кейси.
Вартість: 500 грн
купити