СПІКЕР:

Гусаковський Степан Степанович – PhD, лікар-уролог ДУ «Головний медичний центр МВС України», ММ «Добробут», член Європейської асоціації урологів.

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Основними функціями нижніх сечовивідних шляхів (НСШ) є накопичення та виведення сечі. Ці функції регулюються нервовою системою, яка координує активність сечового міхура та внутрішнього отвору сечівника. За функцію НСШ відповідальна частина нервової системи від периферичних нервових волокон у порожнині таза до високоспеціалізованих зон кори головного мозку. У зв’язку з цим будь-які ушкодження нервових структур, що контролюють діяльність НСШ, можуть бути причиною нейрогенної дисфункції. Прояви і локалізація ураження визначають характер порушення функції, яке може протікати як безсимптомно, так і з появою симптомів. При нейрогенній дисфункції можуть розвиватися віддалені ускладнення, з яких найнебезпечнішим є порушення функції нирок. Оскільки виразність симптомів не корелює з ймовірністю розвитку віддалених ускладнень, необхідно виявляти пацієнтів з нейрогенною дисфункцією та визначити групу ризику (високий/низький) появи ускладнень. Ризик ушкодження верхніх сечовивідних шляхів та ниркової недостатності набагато нижчий у пацієнтів з повільно прогресуючою патологією нетравматичної етіології, ніж у хворих із травмою спинного мозку чи spina bifida. Тактика лікування та схема спостереження залежать від типу нейрогенної дисфункції та основної причини.

МЕТА ЗАХОДУ:

Представити дані щодо роз’яснення проблематики нейрогенних порушень сечовивідної системи, детально розібрати етіологію, патогенез та класифікацію нейрогенних розладів сечової системи, продемонструвати клінічні приклади щодо тих чи інших порушень, наголосити на методах діагностики та правильному встановленні діагнозу, висвітлити методику лікування нейрогених розладів сечової системи згідно рекомендацій Європейської, Американської асоціацій урологів для оволодіння лікарями навичками щодо тактики ведення пацієнтів з нейрогенними порушеннями сечовипускання.

ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:​

Лікарі оволодіють достатніми знаннями для виявлення у пацієнтів нейрогенних порушень сечововивідної системи:
– Зможуть вірно призначити актуальні дообстеження при нейрогенних розладах сечової системи.
– На основі дообстежень зможуть встановити діагноз згідно паталогії та ускладнення викликані основним діагнозом.
– Оволодіють даними щодо методів лікування нейрогенних розладів сечової системи.
Крім того, лікарі зможуть задати питання в прямому ефірі, ті що стосуються нейрогенних розладів сечової системи, клінічних випадків з власної практики.

ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:

Буде розглянутий клінічний перебіг нейрогенних розладів сечового міхура, класифікація різних нейрогенних порушень сечового міхура, особливості діагностики та наступного вірного встановлення клінічного діагнозу, розбір тактики лікування нейрогенних порушень сечовивідної системи згідно протоколів Європейської (2024 р.) та Американської асоціації урологів.

– Підвищення обізнаності лікарів щодо нейрогенних порушень сечової системи.

–  Розгляд класифікації та видів нейрогенних порушень сечовивідної системи.

– Етіологія та патогенез нейрогенних порушень сечової системи.

– Детальний розгляд методів діагностики нейрогенних розладів сечової системи.

– Правильність встановлення діагнозу при тих чи інших нейрогенних розладах.

– Сучасні методи лікування згідно рекомендацій Європейської та Американської асоціації урологів.

– Профілактичні заходи для при нейрогенних порушеннях сечовивідної системи.

 

Вартість: 500 грн
купити