СПІКЕР:
Хайтович Микола Валентинович – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, член Асоціації педіатрів України, член Всеукраїнського лікарського товариства
АКТУАЛЬНІСТЬ:
Зростаюча тривалість життя та поширеність хронічних захворювань спричинили значне поширення коморбідних станів, коли у пацієнта наявні два або кілька самостійних захворювань або синдромів, що можуть бути пов’язані з єдиною причиною або єдиними механізмами патогенезу, або збігаються в часі. Так, серед пацієнтів віком ≥65 років у 65% виявляється 2 і більше, у 43% – 3 і більше, у 24% – 4 і більше захворювань. Це є основною причиною поліфармації. Причому пацієнти все більше вживають лікарські засоби не за рецептом, зокрема для лікування загальномедичних станів (респіраторної інфекції, болю, діареї, запору, порушень травлення та головного болю тощо). Крім того, все більше лікарські засоби використовуються не за призначенням (off-label).
МЕТА ЗАХОДУ:
Представлення і демонстрація на основі розбору клінічних випадків методів фармакотерапії коморбідних пацієнтів та опанування професійними знаннями та навичками менеджменту ризиків взаємодії лікарських засобів.
ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:
Лікарі оволодіють достатніми знаннями для виявлення у пацієнтів таких проблемних взаємодій лікарських засобів як:
– фармакокінетична взаємодія між антидепресантами та антгіпертензивними та гіпоглікемічними лікарськими засобами;
– фармакокінетична взаємодія між антимікробними лікарськими засобами та засобами, що використовуються для лікування захворювань травного тракту, серцево-судинної та нервової систем тощо;
– фармакокінетична та фармакодинамічна взаємодія між нестероїдними протизапальними засобами та антигіпертензивними засобами.
Крім того, лікарі зможуть проводити корекцію терапії, змінюючи проблемну поліфармацію на прийнятну, що знизить ризик побічних реакцій та неефективності лікування коморбідних пацієнтів.
ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:
На прикладі клінічних кейсів будуть розглянуті, такі питання:
- Особливості фармакокінетики та фармакодинаміки лікарських засобів пацієнтів у віковому аспекті.
- Найбільш ризиковані поширені взаємодії лікарських засобів
- Напрями мененджменту ризиків взаємодії лікарських засобів