ПРОГРАМА ЗАХОДУ:

14:00-14:05 Вступне слово, привітання учасників – Свистільник Вікторія Олександрівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар вищої категорії за спеціальністю «Дитяча неврологія», член Асоціації дитячих неврологів України та Європейської Академії Неврології (EAN)

14:05-14:35 Традиційні та нетрадиційні чинники інсульту молодого віку – Мельник Володимир Степанович – д.мед.н., професор, декан медичного факультету №1 НМУ імені О.О. Богомольця.

14:40-15:10 Сучасні критерії діагностики і лікування розсіяного склерозу – Кобись Тетяна Олександрівна – д.мед.н., завідувач відділення демієлінізуючих захворювань нервової системи КМКЛ №4.

15:15-15:45 Міастенія та міастенічні синдроми у пацієнтів молодого віку – Рогоза Світлана Володимирівна – к.мед.н., лікар невролог вищої категорії.

15:50-16:20 Гострий інфаркт міокарда у молодих осіб. Порівняння тактик лікування в залежності від об’єму уражень коронарних артерій. Розбір клінічних кейсів – Гюлане Мусаєва – лікар-кардіолог другої категорії, лікар УЗД «Вінницький регіональний центр серцево – судинної патології».

16:25-16:55 Неспецифічний аортоартеріїт у підлітків (хвороба Такаясу). Огляд клінічного випадку – Овсянникова Юлія Миколаївна – лікар-кардіоревматолог дитячий відділення дитячої кардіохірургії, лікар функціональної діагностики, КП «ДОК ЦДЛ» ДОР.

17:00-17:30 Невідкладні стани в дитячій кардіології – Герасименко Марина В’ячеславівна – лікар-анестезіолог дитячий, КП «ДОКЦДЛ ДОР» відділення дитячої кардіохірургії.

17:35-17:45 Підведення підсумків роботи конференції. Закриття заходу – Свистільник Вікторія Олександрівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар вищої категорії за спеціальністю «Дитяча неврологія», член Асоціації дитячих неврологів України та Європейської Академії Неврології (EAN)

18:00-19:00 МАЙСТЕР-КЛАС “Сучасний погляд на діагностику та терапію спадкових хвороб з переважним ураженням нервово-мʼязової системи в дитячому віці” – Свистільник Вікторія Олександрівна – кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології НМУ імені О.О. Богомольця, лікар вищої категорії за спеціальністю «Дитяча неврологія», член Асоціації дитячих неврологів України та Європейської Академії Неврології (EAN)

АКТУАЛЬНІСТЬ:

Протягом останніх двох десятиліть серед молодих людей, які живуть у розвинених країнах, спостерігається висока поширеність факторів ризику серцево-судинних захворювань, таких як ожиріння, недостатня фізична активність і неправильне харчування. Рівень зловживання психоактивними речовинами (опіоїдами, кокаїном, електронними сигаретами та анаболічними стероїдами) також зростає серед молоді, тоді як куріння сигарет може зменшуватися [Andersson C, Vasan RS, 2018]. Деякі захворювання, які частіше розвиваються у пацієнтів більш старшого віку, реєструються все частіше у молодих осіб.
Інсульти більше поширені серед літніх людей, однак людина може перенести інсульт у будь-якому віці. Виявлено, що 1 із 7 інсультів трапляється у людей віком 15–49 років (CDC). Дослідження показують, що 10–15% інсультів трапляються у дорослих віком до 50 років [Bukhari S et al., 2023].
Підвищується поширеність випадків гострого інфаркту міокарда у світі і в Україні зокрема. Подібні дані стосуються, як правило, пацієнтів дорослого віку. Проте дедалі частіше повідомляється про таке захворювання в осіб віком молодше за 35 років і навіть у дітей. Серцево-судинні захворювання призводять до значної кількості летальних наслідків і залишаються основною причиною смертності у світі і є однією з основних причин несприятливих результатів лікування в молодих осіб на відміну від інших вікових категорій. Ця група недостатньо вивчена та має свій унікальний профіль ризику з менш традиційними серцево-судинними чинниками ризику на відміну від хворих більш старших вікових груп населення.
Серед захворювань нервової системи, які вражають людей молодого і середнього віку і потребують особливої уваги з боку клініцистів слід зосередити знання лікарів на питаннях ведення пацієнтів з розсіяним склерозом. Це друга за поширеністю хвороба після черепно-мозкової травми, що уражає ЦНС у молодих людей. Лікування призначають залежно від стадії та характеру перебігу хвороби. Мультидисциплінарний підхід має бути застосований до тактики ведення пацієнтів, щоб запобігти інвалідизації, забезпечити правильне лікування та покращити якість життя таких пацієнтів.
Неспецифічний аортоартериїт або хвороба Такаясу характеризується неспецифічним продуктивним запаленням стінок аорти, її гілок із облітерацією їх усть, а також великих артерій м’язового типу. Захворюваність коливається від 1,2 до 6,3 випадки на 1 млн. населення. Перші симптоми хвороби переважно з’являються в віці 8-12 років. Етіологія захворювання нині достовірно не встановлена. З огляду на вкрай рідкісні випадки в педіатричній практиці, неспецифічний аортоартериїт потребує пильної уваги клініцистів.
Міастенія – захворювання, що характеризуються м’язовою слабкістю, яка , яка посилюється навіть після незначних фізичних навантажень. Вкрай важливо, щоб діагноз був правильно встановленим на ранніх етапах хвороби і пацієнт отримав ефективний і коректний медичний супровід.
Зростання випадків серцево-судинних та неврологічних захворювань серед молодих людей, наявність різних груп хвороб, які вражають дітей та молодих пацієнтів спонукає медичну спільноту до пошуку найбільш ефективної тактики ведення пацієнтів. Це ставить перед лікарями нові виклики, вимагаючи спеціалізованих знань та підходів для ефективного надання медичної допомоги цій віковій групі.
Дана конференція базуватиметься на обговоренні підходів до діагностики, лікування та профілактики кардіологічних та неврологічних захворювань, перерахованих вище, вирішенні викликів, які ставить війна, обміні досвідом між спеціалістами для забезпечення найбільш ефективної допомоги для пацієнта.

МЕТА ЗАХОДУ:

Надати лікарям різних спеціальностей актуальну доказову інформацію щодо особливостей діагностики та лікування пацієнтів молодого віку і дітей з кардіологічними та неврологічними захворюваннями, адаптовану до сучасних реалій в умовах війни, з особливим акцентом на розборі клінічних випадків, продемонструвати нюанси обстеження та лікування молодих пацієнтів, забезпечити умови для обміну досвідом між медичними та науковими працівниками для опанування практикуючими лікарями професійних знань та навичок щодо швидкого розпізнавання захворювань на основі перших симптомів, вибору допоміжних методів діагностики і підбору ефективної тактики ведення молодих пацієнтів.

ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:​

Клініцисти матимуть можливість отримати актуальну доказову інформацію від спікерів-експертів, ознайомитись з конкретними рішеннями щодо тактики ведення пацієнта молодого віку з кардіальною та неврологічною патологією під час обговорення кейсів, а також поставити запитання провідним спеціалістам в галузі кардіології та неврології.

Лікарі здобудуть наступні навички:

1. Вміння правильно і вчасно запідозрити гострий інфаркт міокарда у молодих осіб та дітей.
2. Знання основ інвазивної коронароангіографії та розпізнання змін на ній.
3. Знання правильної курації та подальшого тривалого спостереження молодих пацієнтів з гострим інфарктом міокарда.
4. Знання діагностики та лікування системного васкуліту у дітей
5. Вміння правильно надавати невідкладну допомогу дітям в кардіології, при таких станах, як гостра серцева недостатність, тахіаритмії та брадиаритмії, кардіогенний шок, задишково-ціанотичний напад.
6. Знання традиційних і нетрадиційних чинників інсульту у молодих пацієнтів.
7. Знання епідеміології, етіології, патогенезу та факторів ризику розсіяного склерозу
8. Вміння розпізнавати «червоні прапорці», а також нетипові ознаки ураження нервової системи у разі розсіяного склерозу (РС) у дітей та пацієнтів молодого віку, різні форми і стадії РС (РІС, КІС, ремітуючий, первинно і вторинно прогресуючий РС) та методику їх виявлення у пацієнтів для прийняття правильних тактичних рішень щодо ведення пацієнта.
9. Вміння встановити та сформулювати діагноз у разі РС; призначити необхідні методи обстежень для своєчасного виявлення РС та знання сучасних принципів і тактики лікування РС та ведення пацієнтів з РС в амбулаторних умовах.
10. Вміння розпізнати ранні прояви міастенії та міастенічних синдромів.
11. Знання клінічної картини та доступних необхідних методів обстежень у разі підозри на міастенію у пацієнтів молодого віку.
12. Знання терапевтичної тактики у разі міастенії.
13. Вміння обирати правильну тактику ведення пацієнтів з кардіальною та неврологічною патологією (описаною вище) у пацієнтів молодого віку.

 

Вартість: 500 грн
купити