СПІКЕР:
Бронюк Анна Володимирівна – лікар-кардіолог Вінницього обласного кардіологічного центру, аспірант кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ, спікер Вінницького курсу інтервенційної кардіології 2023-2024
АКТУАЛЬНІСТЬ:
Серцево-судинні захворювання є найпоширенішою причиною смертності та захворюваності в усьому світі, причому значну частину цього тягаря несуть країни з низьким і середнім рівнем доходу. Гострі коронарні синдроми часто є першим клінічним проявом серцево-судинних захворювань. В період воєнних дій в Україні збільшилась кількість пацієнтів з ГКС, оскільки доступ до медичної допомоги може бути обмежений. Неможливість вчасного звернення пацієнтів до лікарів-кардіологів, своєчасного обстеження та лікування, відсутність достатньої кількості реперфузійних центрів підвищує смертність від ГКС в країні. Кожен лікар будь-якої спеціальності має вчасно розпізнати ознаки ГКС, надати своєчасну невідкладну допомогу та знати алгоритм транспортування пацієнта до найближчого реперфузійного центру. Всі ці дії мають на меті не тільки вилікувати пацієнта, а і зберегти життя.
МЕТА ЗАХОДУ:
Навчити лікарів вчасно розпізнавати гострий коронарний синдром без елевації ST, надати лікарям новітні рекомендації Європейського товариства кардіологів, запропонувати найкращий діагностичний або терапевтичний підхід для окремого пацієнта з даним захворюванням.
ПРАКТИЧНА ЦІННІСТЬ:
Лікарі здобудуть наступні навички:
1. диференціювати ангінозну біль при ГКС від іншого болю в грудній клітці;
2. розпізнавання рідкісних проявів ангінозного болю у пацієнтів з коморбідними станами;
3. інтерпретувати значення швидких тестів та лабораторних показників біомаркерів пошкодження міокарда при ГКС;
4. інтерпретувати ознаки ішемії та некрозу на ЕКГ у пацієнтів з болем в грудній клітці;
5. навчаться алгоритму дій при виявлені пацієнтів з ГКС;
6. навчасться алгоритму транспортування в реперфузійні центри для подальшого лікування пацієнта;
7. ознайомляться з методами лікування та вибором тактики лікування в залежності від часу початку ангінозного болю, лабораторних показників та шкал ризику;
8. навчаться стратифікувати ризик ускладнень при ГКС;
9. ознайомляться зі схемами обов’язкового медикаментозного лікування пацієнтів з ГКС та супутньою патологією;
10. встановлення та формулювання діагнозу у разі даного захворювання;
11. ознайомляться з новими рекомендаціями Европейського товариства кардіологів.
ПИТАННЯ, ЩО БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ:
На прикладі клінічних випадків будуть розглянуті клінічні особливості, методи лікування гострого коронарного синдрому без елевації ST.
– Навчити лікарів вчасно розпізнавати перші симптоми та ключові прояви гострого коронарного синдрому без елевації ST.
– Пояснити лікарям в чому відмінність між гострими коронарними синдромами, інфарктом міокарда та нестабільною стенокардією.
– Навчити лікарів розуміти основні визначення термінів, пов’язаних із інвазивною стратегією та реперфузійною терапією, які зазвичай використовуються в лікування пацієнтів з ГКС.
– Ознайомити лікарів всіх спеціальностей, на прикладі клінічних випадків, детальний алгоритм дій лікаря, при виявлені пацієнта з ангінозним болем.
– Навчити лікарів інтерпретувати результати лабораторних досліджень (біомаркерів пошкодження міокарда) при виявлені у пацієнта гострого коронарного синдрому без елевації ST.
– Навчити лікарів підходам в лікуванні пацієнтів з nSTEMI.
– Ознайомити лікарів з особливостями антитромбоцитарної та антикоагулянтної терапії при лікуванні пацієнтів з nSTEMI.