СПІКЕР:
Буц Олександра Романівна – к.мед.н., доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ імені О.О. Богомольця, лікар дитячий інфекціоніст вищої категорії
АКТУАЛЬНІСТЬ:
Важливість проблеми гострих кишкових інфекцій (ГКІ) зумовлена високою поширеністю, особливо серед дітей, та тяжкими наслідками захворювання. За поширеністю вони поступаються лише гострим респіраторним захворюванням і належать до ведучих причин госпіталізації та летальності у дітей. За даними ВООЗ, у дітей щорічно в світі реєструється близько 1,7 млрд. випадків гострої діареї, і вона є причиною смерті 525 тисяч дітей у віці до 5 років. В Україні щороку реєструється 50-60 тисяч випадків інфекційних діарей у дітей, що складає 65-70% від загальної кількості захворілих. При цьому щорічно на кожну дитину до 5 років випадає 1,7-2,5 випадків діареї. ГКІ посідають друге-третє місце в структурі дитячої летальності – щороку в Україні помирає 20-30 дітей, у яких було діагностовано ГКІ. Додатковий ризик виникнення та поширення інфекційних захворювань виник у зв’язку з військовою агресією росії на території України. Гострі кишкові інфекції характеризуються різноманітністю клінічних проявів, вірогідністю швидкого розвитку тяжкого стану внаслідок дегідратації, метаболічних та електролітних порушень, особливо у дітей першого року життя, що вимагає своєчасної діагностики та надання невідкладної медичної допомоги хворому, вирішення питання про необхідність госпіталізації в стаціонар. В більшості випадків пацієнти з симптомами ГКІ звертаються за медичною допомогою до сімейного лікаря. Рання діагностика і своєчасне, в повному обсязі призначене лікування дозволяють скоротити тривалість захворювання, попередити розвиток тяжких ускладнень ГКІ, зменшити частоту госпіталізацій.
МЕТА ЗАХОДУ:
Представити дані щодо діагностики, лікування та профілактики гострих кишкових інфекцій у дітей та продемонструвати на основі розбору клінічних випадків методики оцінки клінічних проявів гострих кишкових інфекцій, методи діагностики даної патології, розібрати тактику її профілактики та принципи лікування для опанування професійних знань та навичок щодо тактики ведення дітей з гострими кишковими інфекціями, лікування маленьких пацієнтів з діареєю інфекційного генезу і профілактики захворювань даної групи у дітей.
ПИТАННЯ, ЩО РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ:
– Підвищення обізнаності населення про ризики і симптоми гострих кишкових інфекцій у дітей: роль лікаря.
– Розпізнавання “червоних прапорців” – ключових симптомів ГКІ, що потребують госпіталізації, на які повинні звернути увагу лікарі.
– Розбір рідкісних ускладнень ГКІ, їх виявлення у пацієнтів та правильна оцінка.
– Сучасні методи діагностики ГКІ.
– Принципи лікування амбулаторних пацієнтів з ГКІ.
– Протоколи медичної допомоги для пацієнтів з ГКІ.
– Профілактика інфекційних діарей у дітей.